برنامه سلامت نوروزی در گیلان به اجرا درآمد

برنامه سلامت نوروزی با اولویت نظارت بر مراکز و اماکن حساس و نظارت بر سامانه های آبرسانی از امروز (دوشنبه) همزمان با سراسر کشور در استان گیلان به اجرا درآمد.

روز دوشنبه در حاشیه آغاز اجرای به خبرنگار ایرنا گفت: این برنامه به منظور کنترل عوامل محیطی و پیشگیری از اپیدمی بیماری های واگیر دار منتقله از عوامل یاد شده به ویژه آب و غذا و کاهش بار بیماری های غیرواگیر با هدف نهایی ارتقای سطح سلامت جامعه به اجرا درآمد.
افزود: این برنامه با حضور فعال بازرسان بهداشت محیط با یونیفرم ویژه و مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه برداری از آب و مواد غذایی و سطح از ساعت هشت صبح تا هشت شب (با توجه به باز و فعال بودن مراکز و اماکن حساس تا ساعت ۲۴) فعال است.
وی اظهار داشت: فعالیت ها در برنامه سلامت نوروزی در چهار محور شامل هماهنگی و مشارکت های بین بخشی و برون بخشی، آموزش و اطلاع رسانی ، پایش ، نظارت و بازرسی و گزارش دهی انجام می شود.
وی با بیان این که در اجرای برنامه سلامت نوروزی، میانگین تعداد اکیپ نظارتی معاونت بهداشتی در روز دو اکیپ و میانگین تعداد اکیپ بازرسی سیار شهرستان های تابعه در روز ۷۰ اکیپ است، تصریح کرد: ۱۷ اکیپ ثابت و ۳۵ اکیپ بازرسی در روزهای تعطیل در برنامه سلامت نوروزی فعال هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد: تعداد نیروهای فعال در اکیپ های بازرسی (شهرستان های تابعه) در طول اجرای برنامه سلامت نوروزی، ۲۰۰ نفر و تعداد پرسنل فعال در اکثیپ های نظارتی (معاونت بهداشتی) در طول اجرای برنامه هشت نفر است.
برنامه سلامت نوروزی در استان گیلان تا ۲۰ فروردین ادامه دارد.
منبع ایرنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع دادن از