اختصاص ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای تأمین داروهای وارداتی در سال ۹۸

خالقی: در سال آینده نیز ارز 4200 تومانی برای واردات داروهای مورد نیاز تخصیص می‌یابد و اولویت وزارت بهداشت با تأمین داروی بیماران خاص است.

به گزارش آیمدپرس، با بیان اینکه افزایش قیمت دارو در سال ۹۸ رشد چشمگیری نخواهد داشت، از اختصاص ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای داروهای وارداتی و تجهیزات پزشکی در سال آینده خبر داد.

، ، با بیان اینکه تدابیر لازم برای رفع مشکلات حوزه دارو را انجام داده است و مشکلی از نظر کمبود دارو وجود ندارد، گفت: وضع دارو نگران کننده نیست و تدابیر لازم برای تأمین دارو به ویژه در بخش‌هایی که نیازمندی بیشتری وجود دارد، انجام داده است و همچنین با مساعدت مجلس مبلغ ۳۵۰۰ میلیارد تومان برای داروهای وارداتی و تجهیزات پزشکی اعتبار تخصیص یافته است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی درباره افزایش قیمت دارو در سال آینده نیز گفت: در سال آینده نیز ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات داروهای مورد نیاز تخصیص می‌یابد و اولویت وزارت بهداشت با است و در زمینه تأمین دارو نگرانی وجود ندارد.

وی تأکید کرد: وزارت بهداشت با توجه به اوضاع کشور ذخایر دارویی کشور را تأمین می‌کند و در جلساتی که بارها در زمینه دارو و مشکلات آن وجود داشته است، برای تأمین دارو رفع نگرانی صورت گرفته است و مشکلی در این بخش وجود ندارد.

خالقی درباره افزایش قیمت دارو در سال ۹۸ گفت: اگر برای سال آینده با افزایش قیمت دارو مواجه شویم، این افزایش قیمت اندک خواهد بود.

منبع سلامت نیوز
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع دادن از