کمبود داروی بی حسی در کشور/ جراحی فک و صورت وابسته به تجهیزات پزشکی است

پرهیز گفت: درحال حاضر کشور با کمبود داروی بی حسی مواجه است و این مشکل برای جان بیماران خطر آفرین است.

به گزارش آیمدپرس، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و دبیر علمی اظهار کرد: رشته جراحی فک و صورت وابسته به تجهیزات پزشکی است و باید تلاش کنیم تا بتوانیم تجهیزات را ارتقا دهیم  و به بیماران کمک کنیم؛  این رشته نیاز به افزایش ارتباط با دیگر کشور‌ها دارد چرا که می‌توان اطلاعات دیگران را در اختیار گرفت و از جدیدترین اتفاقات دنیا با خبر شد.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به اینکه حوزه ایمپلنت قابل مقایسه با رشته آی تی است، گفت: آی تی رشته‌ای است که نیاز به بروز شدن دارد و البته مورد غفلت قرار گرفته و اگر در   حوزه ایمپلنت هم غفلتی شود، عقب ماندگی از دستاورد‌های ساخت ایمپلنت برای کشور به بار می‌آید.

پرهیز با اشاره به اینکه کمبود  در ایران وجود دارد بیان کرد: تجهیزات مصرفی در رشته جراحی فک و صورت، به خصوص بسیار کم است و اگر نتوان آن را تامین کرد به مردم صدمه وارد می‌شود، سعی می‌کنیم که بتوانیم مشکلات را در این زمینه برطرف کنیم و از بهترین مواد بهره ببریم.

جراحان از بهترین ایمپلنت‌های موجود در بازار استفاده می‌کنند

وی با تاکید بر اینکه اکنون  از تجهیزات کره‌ای استفاده بیشتری می‌شود، تصریح کرد: تاکنون جراحان فک و صورت  از ایمپلنت چینی استفاده نکرده‌اند ما تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا جراحان ما از بهترین نمونه‌های موجود در بازار استفاده کنند.

دبیر علمی کنگره بین المللی جراحان دهان و فک و صورت با انتقاد از بیمه‌هایی که خدمات جراحی فک و صورت را تحت پوشش قرار نمی‌دهند، اظهار کرد: درست است که در جراحی فک، صورت فرد زیباتر می‌شود؛ اما این جراحی  اقدامی درمانی است و بسیاری افراد فقط برای زیبایی این جراحی را انجام می‌دهند، اما باید گفت که این جراحی را تنها باید در موارد ضروری که منجر به افسردگی فرد می‌شود انجام داد.

وی یادآوری کرد: مشکلات گوارشی و سایر اختلالات فک نامناسب، با انجام جراحی قابل درمان هستند اما به واسطه اینکه ارزیابی این قبیل درمان‌ها توسط کارشناس معمولی بیمه که هیچ آشنایی با این قبیل عارضه‌ها و بیماری‌ها ندارد انجام می‌شود؛ این خدمات تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

منبع باشگاه خبرنگاران
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع دادن از