برخی از افراد می خواهند مواد اولیه و تجهیزات دندانپزشکی با ارز دولتی وارد نشود

عضو کمیته مدیریت منابع و مصارف معاونت درمان وزارت بهداشت گفت: تعدادی از افراد می خواهند مواد اولیه و تجهیزات دندانپزشکی با ارز دولتی وارد نشود بلکه با ارز شناوراقدام به واردات این اقلام کنند که همین امر موجب هرج و مرج و آشفتگی در بازار خواهد شد.

به گزارش اختصاصی آیمد پرس، دندانپزشک و معاونت درمان وزارت بهداشت با اشاره به افزایش خدمات دندانپزشکی و اقلام آن افزود: بخشی ازاین افزایش قیمت ها به بهانه ی افزایش قیمت دلار است اما اقلام و موادی که نیاز به دارند دروضعیت خوبی قرار دارند.

رییس پیشین اداره دندانپزشکی معاونت درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی از تولید کنندگان این حوزه حمایت های لازم را می کند، بیان کرد: وزارت بهداشت تلاش می کند اقلام حوزه دندانپزشکی با قیمت تمام شده و حذف واسطه ها به دست مصرف کننده برسد.

عضو کمیته مدیریت منابع و مصارف معاونت درمان وزارت بهداشت  تصریح کرد: بخش عمده‌ای از گرانی‌ها درحوزه دندانپزشکی، وجود واسطه‌ها و دلال‌ها در سیستم توزیع است. در این میان شرایط را باید به گونه‌ای پیش ببریم که شرکت‌های واردکننده، خود مستقیما وارد پروسه توزیع شوند.

وی ادامه داد: کالاها و اقلامی حوزه دندانپزشکی که در فروشگاهها توزیع می شوند حتما بایدirc  داشته باشند چراکه کالاهایی که بدون اصالت،  تولید و یا وارد می شوند از چرخه مصرف حذف خواهند شد.

کشیری با بیان اینکه نوسانات قیمت ارز سبب افزایش تورم در خدمات دندانپزشکی شده است ، افزود: اگر ارز دولتی به مواد و تعلق نگیرد قطعا با هرج و مرج و افزایش قیمت مواجه خواهیم شد لذا وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی اقلام ضروری این حوزه را برای دریافت ارز دولتی اولویت بندی کرده اند.

وی گفت: قبول داریم که با تخصیص پیدا نکردن ارز دولتی به تجهیزات دندانپزشکی تفاوت هایی در نرخ ها و خدمات دندانپزشکی ایجاد می شود؛ چرا که اگر تجهیزات جانبی گران شود خود به خود قیمت تمام شده هم بالا می رود.

 

کشیری بیان کرد: اگر کالاهای دندانپزشکی افزایش یابند قیمت کل خدمات دندانپزشکی نیز افزایش می‌یابند. درهر صورت ارز دولتی به کالاهای ضروری و اساسی تعلق خواهد گرفت و کالاهای دندانپزشکی که شامل زیبایی می شوند جزو اولویت های ضروری دریافت کنندگان ارز دولتی نیستند.

وی با اشاره به افزایش بی‌‏سابقه قیمت مواد و تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی گفت: به زودی تعرفه‌ خدمات دندانپزشکی اعلام خواهد شد و امیدواریم این تعرفه ها از بروز تورم و افزایش قیمت ها در این حوزه جلوگیری کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع دادن از