اعلام آمادگی انجمن های دندانپزشکی برای توزیع عادلانه تجهیزات دندانپزشکی

رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران گفت: انجمن‌های دندانپزشکی در توزیع مناسب و عادلانه تجهیزات دندانپزشکی برای رسیدن به دست مصرف‌کننده و کاهش قیمت خدمات دندانپزشکی اعلام آمادگی و همکاری می‌کنند.

به گزارش اختصاصی آیمد پرس، افزود: تامین کنندگان ، اصناف و توزیع کنندگان مواد و تجهیزات دندانپزشکی مستقیما با خود دندانپزشکان مراوده کالایی دارند.

وی ، تصریح کرد: متاسفانه شاهد هستیم محصولات مورد نیازی که در این حوزه وارد می شود به همان میزان و هزینه کرد در اختیار دندانپزشکان قرار نمی گیرد. وقتی واردات مواد و تجهیزات دندانپزشکی توسط شرکت‌های موازی غیراز نمایندگی‌ها انجام شود، این روند منجر به هرج و مرج ، افزایش قیمت ها در بازار و عدم پاسخ‌گویی از شرکت‌های واردکننده خواهد شد.

رئیس هیات مدیره انجمن دندانپزشکی ایران افزود: بخشی از این مشکلا ناشی از سیستم توزیع نامنظم است بطوری که شرایطی وجود ندارد که خود تامین کنندگان بدون واسطه اقلام مورد نیاز را دراختیاردندانپزشکان قرار دهند و از طرفی کالاهایی که از طریق ارز دولتی وارد می شوند با قیمت بیشتر به دست همکاران این حوزه می رسد.

وی گفت: ارز دولتی ۴هزار و ۲۰۰ تومانی به تجهیزات دندان‌پزشکی تعلق گرفته است اما متاسفانه درعمل خیلی شفاف و روشن نبوده و این که تخصیص‌ها به چه میزان به تجهیزات دندانپزشکی تعلق می‌گیرد،‌ درابهام است.

تاجرنیا گفت: با توجه به شرایط تحریم و فشارهایی به کشور وارد می شود ، دولت و وزارت بهداشت اعتبارات و تخصیص ارزمناسبی به حوزه دندانپزشکی برای حمایت و کمک به بیماران داده اند اما باید راهکار و طرح جدیدی دراین حوزه اجرایی شود تا شاهد تاثیر مستقیم آن به مردم باشیم.

رئیس هیات مدیره انجمن دندان پزشکی ایران اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی برنامه ویژه‌ای برای توزیع عادلانه محصولات مصرفی داشته اند، اما برخی مانع این طرح شده اند.

وی افزود: بخش عمده‌ای از گرانی‌ها درحوزه دندانپزشکی، وجود واسطه‌ها در سیستم توزیع است لذا باید به گونه‌ای پیش ببریم که شرکت‌های واردکننده ، بطور مستقیم وارد پروسه توزیع شوند. برای رسیدن به این هدف، تاکید انجمن‌های علمی براین است تا با ارائه راهکارها، برخی مسئولیت‌ها و نظارت‌ها را در مجموعه توزیع مواد و کالاهای دندانپزشکی به عهده بگیرند.

تاجرنیا بیان کرد: انجمن‌های دندان‌پزشکی در توزیع مناسب وعادلانه تجهیزات دندانپزشکی برای رسیدن به دست مصرف‌کننده و کاهش قیمت خدمات دندان‌پزشکی اعلام آمادگی وهمکاری می‌کنند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

avatar
  اشتراک  
اطلاع دادن از